World of tanks cheat na złoto, kredyty, doświadczenie, crew kit

World of tanks cheat na złoto, kredyty, doświadczenie, crew kit

World of tanks cheat na złoto, kredyty, doświadczenie, crew kit

World of Tanks – gra komputerowa z gatunku MMO wyprodukowana i wydana w 2011 roku przez Wargaming.net. Gra oparta jest na modelu płatności free-to-play.

Rozgrywka skupia się na bitwach pancernych pomiędzy graczami w interakcji PvP z wykorzystaniem różnego typu wozów bojowych. Gracz ma do dyspozycji ponad 350 czołgów (lekkich, średnich, ciężkich), dział samobieżnych oraz niszczycieli czołgów z okresu od I wojny światowej aż po wczesną zimną wojnę, pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, Czechosłowacji, ZSRR, III Rzeszy, Francji, Wielkiej Brytanii, Chin, Japonii i Szwecji. Jednostki te występujące w grze w części są oparte na swoich historycznych odpowiednikach lecz zmodyfikowane ze względów praktycznych dla rozgrywki, zaś w części są to czysto fikcyjne pojazdy.

W lutym 2013 roku liczba zarejestrowanych graczy przekroczyła 50 milionów. Gra została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa w kategorii „największej liczby graczy zalogowanych jednocześnie na jednym serwerze gry MMO” (21 stycznia 2013 na jednym z serwerów rosyjskich zalogowanych było 190 541 graczy). Wcześniejszy rekord również należał do gry – 23 stycznia 2011 na serwerze było 91 311 osób.

Od czerwca 2015 roku nakładem Wydawnictwa Bauer ukazuje się poświęcony grze magazyn „Świat Czołgów” tworzony przez redaktorów „CD-Action”.

Na początku gracz otrzymuje do swojej dyspozycji po jednym czołgu z każdego narodu (III Rzeszy, ZSRR, Stanów Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii, Chin, Japonii, Czechosłowacji). W miarę zdobywania doświadczenia i kredytów może kupować ulepszenia do danego czołgu oraz rozwijać drzewo technologiczne, które pozwala na odblokowanie kolejnych pojazdów. Ulepszenia pojazdu obejmują silnik, wieżę, podwozie, działo oraz radio, co pozwala na eksperymenty i zwiększenie potencjału bojowego. Wszystkie modyfikacje mają swoje historyczne uzasadnienie – istniały jako prototypy lub zostały wprowadzone w rzeczywistości.

Gra posiada również system awansowania załogi – bardziej doświadczona załoga będzie sprawdzała się lepiej na placu boju; załoga z wyszkoleniem 100% będzie szybciej ładowała, naprawiała oraz sprawniej obsługiwała czołg gracza w porównaniu do załogi z mniejszym procentowo wyszkoleniem. Gracz ma także możliwość załadowania sprzętu do swojego czołgu, począwszy od siatek kamuflażowych, które zmniejszają ryzyko zauważenia czołgu przez wroga, a kończąc na nowoczesnych systemach naprowadzania (które zwiększają szybkość celowania działa) lub dosyłaczach (którego nie można załadować w czołgach z ładowaniem bębenkowym, a tylko w pojazdach z ładowaniem pocisków pojedynczo).

Istnieje także sprzęt eksploatacyjny, na przykład apteczka, która leczy rannego członka załogi, czy zestaw naprawczy, który naprawia uszkodzony lub zniszczony moduł czołgu do pełnej wartości, w odróżnieniu od automatycznej naprawy, która moduł ciężko uszkodzony naprawia jedynie do stanu lekko uszkodzonego.

Gracz nie może zniszczyć wszystkiego w grze – jest to spowodowane ograniczeniami technicznymi. Jednak niektóre obiekty takie jak na przykład żywopłoty, drzewa, latarnie, słupy telegraficzne oraz niektóre budynki można swobodnie miażdżyć.

System uszkodzeń czołgów jest wielopoziomowy i zależy od wielu parametrów, takich jak kąt uderzenia pocisku, grubość pancerza itd. Obliczanie możliwości penetracji, obrażeń, uszkodzeń modułów, zachodzi za pomocą wartości procentowych, przykładowo jest 50% na uszkodzenie modułów, a 20-15% na zapalenie się silnika. Przykładowo trafienie w silnik czasem spowoduje jego unieruchomienie, a uszkodzenie wieży skutkuje brakiem możliwości jej obrotu aż do momentu jej naprawienia. Istnieje funkcja naprawy, dzięki której po pewnym czasie uszkodzone elementy zostaną zreperowane, ale będą miały zmniejszone możliwości, np. jeżeli silnik zostanie uszkodzony, po naprawie będzie pracował tylko na połowie mocy, uszkodzone działo będzie miało mniejszą celność, uszkodzone radio spowoduje zmniejszony zakres komunikacji, uszkodzona wieża będzie wolniej się obracać itp.

World of Tanks oferuje następujące tryby rozgrywki:

 • bitwa losowa – bitwa z udziałem dwóch 15-osobowych, losowo dobieranych zespołów składających się z pojazdów na zbliżonym poziomie; istnieje możliwość grania z jednym lub dwoma znajomymi w jednym zespole po uprzednim zebraniu się w tzw. plutonie:
  • bitwa standardowa – zespoły mają za zadanie zajęcie bazy wroga lub zniszczenie wszystkich pojazdów przeciwnej drużyny,
  • szturm – jeden zespół atakuje, podczas gdy drugi ma za cel obronić bazę,
  • bitwa spotkaniowa – dwa zespoły mają za cel zdobyć bazę umiejscowioną na środku mapy,
 • wojna klanów (beta) – tryb pozwalający na walki zespołów liczących do 100 graczy, polegający na zdobywaniu terytoriów na mapie świata; zespoły zaczynają w lokacjach startowych, w miarę postępów otrzymują dostęp do kolejnych terytoriów,
 • kompania – tryb zbliżony do bitew losowych, z tą różnicą, że skład obu drużyn (kompanii) nie jest losowany a dobierany przez założyciela kompanii,
 • bitwa drużynowa – tryb polegający na bitwie dwóch zespołów składających się z maksymalnie siedmiu graczy; system dobierania zespołów oparty jest na poziomie doświadczenia graczy, co pozwala na grę z graczami o podobnym poziomie gry. Bitwy te są ograniczone do poziomu VIII.
 • twierdze – tryb polegający na budowaniu twierdz przez klany. Do udziału w tym trybie klan musi mieć powyżej 20 członków. W tym trybie dostępna jest nowa waluta: surowce przemysłowe, za pomocą których można budować fortyfikacje dające sporo korzyści. Surowce przemysłowe można zdobywać w bitwach znanych jako potyczki, gdzie walczą tylko członkowie klanu. Po zbudowaniu odpowiednich budynków dostępne będą rezerwy i bojowy sprzęt eksploatacyjny. Rezerwy to ograniczone czasowo wydarzenia dające wszystkim klanowiczom korzyści takie jak: zwiększona ilość zdobywanych kredytów, zwiększona ilość zdobywanego doświadczenia i zwiększona ilość zdobywanego wolnego doświadczenia. Są one wybierane przez dowódcę lub zastępcę dowódcy klanu. Bojowy sprzęt eksploatacyjny to sprzęt, którego będzie można używać podczas bitew o twierdze, przy ataku lub obronie. Są to np. miny, bombowce i wsparcie artyleryjskie. Do udziału w obronie lub ataku twierdz, można wynająć do pięciu „legionistów”, którzy nie są członkami klanu.

Planowane tryby gry:

 • bitwa garażowa – gracze mogą użyć kilku czołgów w jednej bitwie (jeden po drugim),
 • wojna klanów (release) – pełna wersja wojen klanów; gracze z serwerów europejskiego, rosyjskiego i amerykańskiego będą mogli toczyć bitwy na jednej wspólnej mapie świata.

Aktualnie niedostępne tryby gry:

 • bitwa historyczna – bitwa polegająca na starciu pojazdów dwóch nacji z ograniczeniami co do dostępnych pojazdów, amunicji i modułów usprawiedliwionych historycznie. Bitwy te nie polegają na starciu 15/15 lecz innej, odgórnie określonej, liczbie pojazdów. Nie są natomiast określane liczby konkretnych typów pojazdów na bitwę.
 • tryb futbolowy – z okazji mistrzostw świata w Brazylii 12 czerwca 2014 została wprowadzona nowa mapa i czołg, który otrzyma każdy gracz zarejestrowany przed tym terminem. Tryb ten pojawił się ponownie z okazji Euro 2020, tym razem oferował trzy mapy-stadiony

W grze występuje pięć klas pojazdów – czołgi lekkie, średnie i ciężkie, niszczyciele czołgów oraz działa samobieżne. Każdy pojazd przypisany jest do jednego z 10 poziomów (ang. tier), który określa stopień zaawansowania pojazdu. Rozpoczynając, gracz ma do dyspozycji wyłącznie pojazdy pierwszego poziomu, a dostęp do kolejnych modeli, zorganizowanych w drzewa technologiczne (oddzielne dla każdego państwa), uzyskuje wydając na nie zdobyte w trakcie gry punkty doświadczenia i kredyty niezbędne do zakupu. Dodatkowo istnieje niewielka liczba pojazdów nieznajdujących się w żadnej gałązce technologii (tzw. „czołgi premium”), które można otrzymać za złote monety (te z kolei nabywane są za realne pieniądze) lub kupić na stronie, bądź przyznawane są okolicznościowo (m.in. za udział w beta testach, zakup pudełkowej wersji gry, w ramach promocji dla nowych graczy, wygranie kampanii wojen klanów lub prezenty z okazji świąt lub ważnych dat). Pojazdy te często są konstrukcjami zagranicznymi (zdobycznymi bądź pochodzących od wojsk sojuszniczych) lub prototypowymi.

Gra oferuje możliwość stworzenia klanu, dołączenia do niego oraz rywalizacji pomiędzy innymi o zdobyte tereny na mapie świata. Do jednego klanu może dołączyć aż stu graczy (nie licząc jego założyciela). Dzięki klanowi można rozdawać zdobyte złoto z podbitych terenów między innych graczy, czy też można stoczyć walkę o nie na globalnym terenie.

Gracze od wersji 8.5 mają możliwość wspólnej gry do trzech graczy naraz w jednej bitwie bez posiadania konta premium, wcześniej mogło w ten sposób grać jedynie dwóch użytkowników bez konta premium, oraz bez ograniczeń co do poziomu czołgów. Dzięki temu gracze należący do plutonu mają możliwość gry razem w jednej drużynie podczas bitwy losowej.

Pierwsze prace nad grą miały już miejsce na wiosnę 2008 roku. Gra zapowiedziana została przez studio Wargaming.net 24 kwietnia 2009 roku. We wrześniu rozpoczęły się testy rosyjskiej wersji alfa, zawierającej jedynie pięć czołgów i jedną mapę. W następnych miesiącach wydawca umożliwiał udział w zamkniętych testach wersji alfa i beta przeznaczonych dla graczy z Rosji i Europy. Oficjalna premiera gry w języku rosyjskim miała miejsce 12 sierpnia 2010 roku.

Od momentu premiery World of Tanks jest bezustannie wspierane przez twórców. Udostępniane regularnie łatki, poza standardową zawartością eliminującą błędy i usprawniającą działanie, oferują również elementy rozwijające grę, w tym m.in. pakiety językowe, nowe mapy, tryby rozgrywki czy rodzaje czołgów.

Gra World of Tanks otrzymała nagrodę „Best New Concept” przyznaną na targach E3 w 2010 roku za najbardziej innowacyjną produkcję oraz nagrodę dla najlepszej gry online na Konferencji Rosyjskich Deweloperów Gier w 2010 roku. W 2012 gra otrzymała nagrodę European Games Award jako najchętniej wybierana gra z gatunku MMO, a firma Wargaming.net zdobyła tytuł najlepszego europejskiego wydawcy oraz Golden Joystick Award dla najlepszej gry MMO. Gra została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa za największą ilość zalogowanych w tym samym momencie graczy.

Ten !cheat World of Tanks zawiera:

Nielimitowane złoto

Nielimitowane kredyty

Nielimitowane doświadczenie

Nielimietowane Crew Kit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *